fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

815 нови случаи на ковид во земјава – Во Гостивар 36 новозаразени

Објавено

на

Во последните 24 часа се направени 2664 тестирања, а регистрирани се 815 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 329 -Куманово 37 -Дебар 1 -Штип 26 -Прилеп 46 -Тетово 51 -Струга 28 -Велес 24 -Битола 52 -Охрид 28 -Кавадарци 31 -Гостивар 36 -Гевгелија 9 -Струмица 20 -Крива Паланка 12 -Радовиш 12 -Крушево 2 -Кочани 9 -Пробиштип 3 -Демир Хисар 2 -Македонски Брод 2 -Пехчево 1 -Берово 5 -Валандово 5 -Виница 1 -Делчево 4 -Кратово 1 -Свети Николе 4 -Кичево 6 -Ресен 9 -Неготино 19.

Починати се 20 лица, осум пациенти од Скопје (76, 65, 84, 64, 71, 80, 51, 74г), еден од Штип (82г), двајца од Прилеп (68 и 72г), еден од Струга (78г), двајца од Велес (70 и 65г), еден од Битола (84г), еден од Кавадарци (68г), двајца пациенти од Гостивар (64 и 89г), еден од Струмица (63г) и еден пациент од Берово (77г). Од нив двајца пациенти се починати вон, останатите се починати во болнички услови.

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 396 оздравени пациенти од: -Скопје 79 -Куманово 27 -Дебар 1 -Штип 21 -Прилеп 34 -Тетово 29 -Велес 20 -Битола 37 -Кавадарци 15 -Гостивар 32 -Гевгелија 10 -Струмица 12 -Крива Паланка 5 -Радовиш 8 -Крушево 1 -Кочани 14 -Пробиштип 2 -Пехчево 2 -Берово 3 -Валандово 4 -Виница 4 -Свети Николе 13 -Кичево 14 -Ресен 3 -Неготино 6.

Досега во земјата се направени вкупно 379.229 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 77949, бројката на оздравени пациенти е 53345, на починати е 2274, а бројот на активни случаи изнесува 22330.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!