fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Хуманост на дело: Момче паднало во водите на Вардар, спасено од случајни минувачи

Објавено

на

Денес околу 13:30 часот, во близина на Основниот суд во Гостивар 13 годишно момче било извлечено од водите на реката Вардар. Откако под се уште неутврдени околности паднало во речното корито, големата количина на вода веднаш го повлекла по течението. Според очевидци, давеникот го извлекле случајни минувачи кои го забележале во реката. Видно преплашено во свесна состојба момчето поминало без поголеми повреди.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!