Поврзи се со нас

Гостивар

Нови случаи, бројката на заболени од коронавирус се искачи на 26

Министерот за здравство Венко Филипче денеска соопшти дека уште три лица се заразени од коронавирусот со што бројот на заболени се искачи на 26.

Сите тројца новозаболени се од Скопје, еден е веќе сместен на клиника, тој имал гости од Србија и имал симптоми една недела, а останатие двајца се сопружници кои патувале во Бугарија и ќе бидат префрлени на инфективно во текот на денот. Од вкупната бројка на заболени, 17 се во Скопје, 9 во Дебар.

Министерот уште информира дека состојбата кај сите пациенти е стабилна, нема знаци на влошување.

 

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!