fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Администрацијата ќе работи онлајн или со ротации

Објавено

на

Владата ја прифати препораката целата државна и јавна администрација, општините и судовите, согласно принципот на работа и работниот процес, организирањето на работата да се одвива во смени или онлајн од дома или, пак редуцирано со систем на ротации зависно од карактеристиките на работниот процес на институциите.

Препораката дојде од Комисијата за заразни болести, поради зголемениот број на случаи на коронавирус во изминатиот период.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!