Поврзи се со нас

Локални избори 2022

Ахмети: На Гостивар му треба достоен лидер, не сме далеку од победа

Објавено

на

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети во рамки на предизборната кампања, вечерва беше во гостиварското село Чегране, на средба со жителите, од каде побара поддршка за Невзат Бејта во вториот круг, затоа што, како што рече, на Гостивар му треба достоен градоначалник.

„Оваа средба со чегранци лично ја побарав, исто како и средби со граѓаните од некои други населени места, затоа што поради вирусот не се среќаваме честопати, да разговараме одблиску. И побарав да има што повеќе луѓе кои кои не го дале својот глас за ДУИ. Да, сме правеле грешки, и не знаеме се‘, но многу е јасно кој се грижел за вас изминатите 20 години. Сме работеле и постигнале многу, затоа и не изгубивме ниту еднаш во тие 20 години. Сега отворивме ново поглавје како ДУИ и на Гостивар му треба достоен лидер. Се разбира, многу проекти имаат потреба од политичка поддршка за општините. Го имаме Коридорот 8, железницата што треба да се направи. Ни требаат и општините да го придвижат процесот напред.“, рече Ахмети и побара од граѓаните да се мобилизираат за вториот круг со поддршка на Бејта.

„Не сме далеку од победа, туку блиску до неа. Да беше обратно, немаше да дојдам вечерва. Не сакам во Гостивар или во Кичево да изгубам од ВМРО. Го молам Чегране да се мобилизира и да не дозволи ВМРО да победи. Кога ни давате доверба, не гласате за Бејта, ни за Али, туку гласате за својата иднина.“, подвлече претседателот на ДУИ.

 

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Гости: Анета Ќироска и Ема Нешковска
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Храбра во борбата со рак, Рената од Гостивар споделува за голготата, болката, сомнежите, надежта…

Гостиварпред 3 недели

Несреќа во Гостивар: Со „бмв“ удрил во пешак, па во ограда и куќа

Гостиварпред 4 недели

Во Гостивар отворена работилница за бесплатна поправка на стари предмети-Помалку отпад, развој на занаетчиството

Гостиварпред 3 недели

Маврови Анови: Со црева краделе гориво од службени возила

Гостиварпред 3 недели

На гостиварска патарина уапсени машко и женско лице за киднапирање

Гостиварпред 2 недели

Пријави за четири физички и едно правно лице за легализација на дивоградба во Општина Маврово и Ростуше

Гостиварпред 2 недели

Страотен случај во Гостивар: Мајка го оставила седуммесечното бебе само во куќа речиси дехидрирано

Гостиварпред 3 недели

Пукна над гостиварска Горна Бањица-Старт на градежните работи на Коридорот 8

Гостиварпред 4 недели

Убава можност за музичко уживање во Гостивар: Концерт на Влатко Стефановски Трио, влезот е бесплатен

Гостиварпред 4 недели

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 1 месец

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 2 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 2 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 2 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 2 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 2 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 3 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Гостиварпред 4 месеци

Јунски пазарен ден во Гостивар со полни тезги, еве ги цените

Огласи за вработување:

Промотивно видео

АНКЕТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена