Поврзи се со нас

Гостивар

„Ајде на точак“, активност на младите социјалдемократи во Гостивар

Објавено

на

По повод Европската недела на спортот која се одбележува од 23-30 септември, ЛК СДММ Гостивар, заедно со дел од раководството на ОО СДСМ Гостивар организираше спортска активност “Ајде на точак”.

Младите социјалдемократи, преку оваа активност и заедничката дружба упатија порака дека на младите им требаат здрави навики, но и услови за безгрижни спортски и рекреативни активности во градот.
Оттука, ги повикаа надлежните во општината да се посветат на изградба на безбедни велосипедски патеки долж течението на реката Вардар, но и низ целото градско и приградско подрачје.

Младите социјалдемократи, сметаат дека на таков начин, општината ќе покаже грижа и ќе им се излезе во пресрет на барањата и потребите на сите љубители на велосипедизмот, а воедно ќе придонесе кон намалување на метежот во сообраќајот, заштита на воздухот и здравјето на луѓето.

Ваквите активности треба да станат навика и секојдневие на секој млад човек, затоа што промените кон здрави навики, но и здрава животна средина тргнуваат од нас самите, порачаа тие.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 6 дена

Курсна листа на НБРМ и приватните менувачници во Гостивар

Македонијапред 2 недели

Најнова одлука: Од утре промената на возачките, сообраќајните и патните листови ќе бидат без надоместок

Македонијапред 4 недели

Ќе се доделуваат ваучери за инвертери, огласот утре

Што, како, каде?!пред 4 недели

Гаражна распродажба во РАМСТОР: Огромни попусти до 70% на шопинг до 11ти Февруари!

Гостиварпред 4 недели

Баба Нада со 90 години е најстар жител на Зубовце, денес пречека добри гости во домот

Македонијапред 2 недели

Граѓаните затекнати во странство по 12 февруари со стари пасоши, ќе можат да се вратат со патен лист

Гостиварпред 3 недели

Таравари: Куршумот најден пред мојот дом е со јасна заканувачка мафијашка порака

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар можни прекини на водата и намален притисок поради пуштање во употреба на нов резервоар

Гостиварпред 2 недели

Велјаноски: Одлуката за вработување во гостиварската болница е противзаконска, прекршителите да бидат повикани на одговорност

Гостиварпред 1 месец

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 2 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 3 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 3 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 6 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 6 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 7 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 7 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 7 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Огласи за вработување:

- Клуб Спорт 77
- Млекара Маврово с.Ижиште
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена