fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Акциите во Гостивар продолжуваат: 30-годишник лишен од слобода поради марихуана

Објавено

на

Скоро секојдневно во регионот на Гостивар полицијата открива лица со наркотици и дрога. Последниот случај е евидентиран вчеравечер (15 јануари).

МВР информира дека околу 21.40 часот, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар на булеварот „Браќа Ѓиновски“ лишиле од слобода триесетгодишник, затоа што при преглед кај него била пронајдена марихуана.

Лицето било задржано во Полициската станица Гостивар и по целосно документирање на случајот ќе му биде изготвен соодветен поднесок, велат од МВР.

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

анкета:

Дали треба да се воведуваат дигитални учебници во училиштата?

  • Не (78%, 352 Votes)
  • Да (20%, 88 Votes)
  • Не знам (2%, 11 Votes)

Вкупно гласачи: 451

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!