fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Акција во Гостивар – Контролирани 36 возачи, казнети 33

Објавено

на

Последната контрола на сообраќајната полиција во Гостивар покажува недисциплина и непочитување на правилата и прописите од страна на возачите.

Акциската контрола била спроведена вчера (10 септември) во периодот од 8 до 13 часот, а била насочена кон правилата за престигнување. Вкупно биле опфатени 97 возила, од кои 61 во Тетово и 36 во Гостивар. „При контролата откриени и законски санкционирани се 55 прекршоци, од кои 33 во Гостивар и 22 во Тетово, кои се однесувале на неправилно престигнување во колона, на забранети и непрегледни места или на други непрописни начини.“, извести СВР.

На прекршителите изготвени им се 45 прекршочни и 10 мандатни платни налози. Во акцијата биле констатирани и 28 други видови прекршоци.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 2 недели

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Спортпред 3 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Гостиварпред 4 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!