fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Акција во Гостивар: Летале казни за технички неисправни возила, возење без дозвола…

Објавено

на

Вчера (8 април) од 9 до 14 часот, на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Тетово била споведена засилена акциска контрола, во чие средиште била техничката исправност на возилата и други видови сообраќајни прекршоци.

При контролата откриени се и санкционирани 15 технички неисправни возила, од кои 9 во Тетово и 6 во Гостивар. Од нив, 5 имале неисправни сопирачки, 2 возила биле со неисправни уреди, кај 3 констатирани се други недостатоци, додека на 5 возила им била истечена регистрацијата. Сите технички неисправни возила веднаш се исклучени од сообраќај, соопшти полицијата.

Покрај ова, санкционирани биле и 2 возачи во Тетово и 5 во Гостивар кои управувале возила без возачки дозволи. Во вчерашните активности санкционирани биле и 6 непрописно паркирани возила (Тетово-2 и Гостивар-4).

 

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!