Поврзи се со нас

Гостивар

Акција во локал во Врапчиште, приведени 5 женски лица

Објавено

на

СВР Тетово информира дека ноќеска (27.12.2022) во перидот од 01.15 до 02.30 часот по полноќ во угостителски објект во гостиварско Врапчиште била спроведена акциска контрола,  при што полициски службеници од Полициското одделение Галате привеле пет странски државјанки: Д.Ч.(33), С.Р.(30) и Д.З.(36) од Албанија, Ф.О.(30) од Косово и 52 годишната С.З. од Србија.

Тие биле приведени поради злоупотреба  на туристички престој и постапување спротивно на целта. Странските државјанки биле задржани во полициска станица за  понатамошни  постапка.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 6 дена

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 3 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 3 дена

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 3 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 4 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Гостиварпред 2 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 3 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Популарно изминативе 100 дена