Поврзи се со нас

Гостивар

Акција за непрописно престигнување во Гостивар, казни до 250 евра

Објавено

на

Полициски службеници на СВР Тетово денеска (28 март) од 7 до 12 часот спровеле акциска контрола на тетовско-гостиварското подрачје за непрописно престигнување, во која вкупно биле откриени и соодветно санкционирани 46 возачи (Тетово-24 и Гостивар-22).

„Најголемиот број од нив престигнувале на забранети места и изготвени им се законски предвидените поднесоци, по што ќе се соочат со парични глоби кои за овој вид сообраќаен прекршок се движат од 45 до 250 евра во денарска противвредност, додека 2 возачи престигнувале колона од возила.“, информира полицијата.
При контролата, исто така, сакнционирани се и 27 други видови прекршоци.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 1 недела

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 3 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 5 дена

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 3 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 2 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Гостиварпред 2 недели

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Македонијапред 4 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 3 недели

Гостопримството на гостиварци и дали биле подобри домаќини од тетовци?…

Огласи за вработување:

Популарно изминативе 100 дена