Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 17/05/2019 | 09:16

Ако врне додека сте на одмор во ова место, ќе ви ги вратат парите!

Ви се случило ли некогаш да ви се расипе летниот одмор заради времето? Тоа знае да биде непријатно и нервозно искуство. На еден италијански остров дошле до интересна идеја, како да ги привлечат гостите без тие да се плашат од временски неприлики.

Островот Елба е трет по големина во Италија, после Сицилија и Сардинија и е многу популарно место за летен одмор, со прекрасни песочни плажи и чисто море. Најновата кампања на тамошните власти е наречена  Elba No Rain – Елба без дожд и опфаќа понуда секој посетител кој ќе престојува на островот и искуси два часа дожд во текот на еден ден, да си ги добие платените пари назад. Голем број од агенциите, хотелите и другите сместувачки капацитети се приклучиле на кампањата, која почнува да важи од крајот на мај, а ќе трае преку целото лето. Со оглед на врнежливата пролет во Италија, оваа понуда за многумина е примамлива.

Островот Елба се наоѓа во Тиренско море, на 20 километри од брегот.

Напишете коментар