fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Ако врне додека сте на одмор во ова место, ќе ви ги вратат парите!

Објавено

на

Ви се случило ли некогаш да ви се расипе летниот одмор заради времето? Тоа знае да биде непријатно и нервозно искуство. На еден италијански остров дошле до интересна идеја, како да ги привлечат гостите без тие да се плашат од временски неприлики.

Островот Елба е трет по големина во Италија, после Сицилија и Сардинија и е многу популарно место за летен одмор, со прекрасни песочни плажи и чисто море. Најновата кампања на тамошните власти е наречена  Elba No Rain – Елба без дожд и опфаќа понуда секој посетител кој ќе престојува на островот и искуси два часа дожд во текот на еден ден, да си ги добие платените пари назад. Голем број од агенциите, хотелите и другите сместувачки капацитети се приклучиле на кампањата, која почнува да важи од крајот на мај, а ќе трае преку целото лето. Со оглед на врнежливата пролет во Италија, оваа понуда за многумина е примамлива.

Островот Елба се наоѓа во Тиренско море, на 20 километри од брегот.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!