Поврзи се со нас

Гостивар

Во акција на полицијата во Гостивар казнети 13 возачи

Сообраќајната полиција вчера на гостиварското подрачје открила тринаесет прекршоци, во акциска контрола со акцент на техничка исправност на возилата, учесници во сообраќајот која била спроведена во периодот од 9 до 14 часот.

Како што информира полицијата, кај шест возила била утврдена неисправност на сопирачките, а пет биле со истечена регистрација. Технички неисправните веднаш биле исклучени од сообраќај.

Освен тоа, откриени се и двајца возачи кои ги управувале возилата без положен возачки испит и валидна дозвола.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!