fbpx
Поврзи се со нас

Спорт

Александар Тодоровиќ се враќа во КК Гостивар

Објавено

на

Кошаркарскиот клуб Гостивар вечерва го најави „кам-бекот“ на србинот Александар Тодоровиќ.

Тодоровиќ по две години повторно ќе го облече „бело-синиот“ дрес, крилниот центар после фантастичната полусезона во гостиварскиот клуб во сезоната 2017/2018, беше голема желба на помошник селекторот на српската кошаркарска репрезентација и тогашен прв тренер на КК Динамик, Мута Николиќ, да се пресели во неговиот тим на Дорчол во Белград, за што гостиварци добија солидно обештетување.

Неговиот просек на 11 натпревари во дресот на Гостивар изнесуваше 17 поени и 8 асистенции по натпревар.

После Динамик, 206 сантиметри високиот кошаркар настапуавше за Зрински од Мостар, а во КК Гостивар доаѓа од редовите на Нови Пазар, низ кариерата има уште настапувано и за: Шабац, Слога Краљево, Борац Чачак и бугарски Берое.

 

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Занимливостипред 39 минути

Словенците успешни и во садење џиновски тикви, најголемата има дури 713 килограми

Гостиварпред 3 часа

MOZZART со донација за хируршкото одделение во Општа болница Гостивар

Гостиварпред 5 часа

Гостивар со 3 новозаразени од корона и 13 оздравени – во Македонија денес 112 нови случаи

Што, како, каде?!пред 5 часа

„Мега акција со Мега ниски цени“ во МОНТЕНЕГРО МАРКЕТИ

Гостиварпред 6 часа

Гостиварската полиција уапси лице осудено на затвор за убиство

Гостиварпред 7 часа

Комеморација во медицинско во Гостивар за загинатиот ученик: „Ахмет Хакан Шанверди вечно ќе останеш во нашите срца“

Гостиварпред 8 часа

Амбасадорката на Црна Гора во посета на Гостивар – се разгледуваат можностите за поблиска соработка меѓу општините

Гостиварпред 8 часа

За два дена шеесетина граѓани казнети во Гостивар оти не носеле маски

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!