Поврзи се со нас

Локални избори 2017

Алијанса за Албанците промовираше Форум на млади во Гостивар

 

Партијата Алијанса за Албанците попладнево во Гостивар означи почеток на функционирањето на Форум на млади. Пред присутните зборуваше кандидатот за градоначалник на Гостивар од оваа партија, Арбен Таравари.

„Сметам дека младите треба да го заземат местото што го заслужуваат во својата заедница и да ги имаат сите услови за напредок. За младите имаме предвидено Спортски центар, потоа библиотека, читална, нешто што секој град треба да го има. На културата во динина ќе се обрне особено внимание, еве во Гостивар на пример немало театарски претстави на албански јазик, што е незамисливо.“, рече Таравари на отворањето на Форумот на млади.

Сподели:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!