Поврзи се со нас

Спорт

Американците Армстед и Мосли повеќе не се дел од КК Гостивар

Објавено

на

Кошаркарите на КК Гостивар, американците Малколм Армстед и Стаки Мосли повеќе не се дел гостиварскиот прволигаш. Ова е дел реконструкцијата на тимот која следи после неочекуваните лоши резултати во есенскиот дел од првенството, во кое од 6 одиграни кола гостиварци се со скор од 3 победи и 3 порази.

„Малком и Мосли се веќе минато, првиот замина за Швајцарија, вториот ноќеска лета за Португалија. Ќе има промени и на центарската позиција, веќе се пронајдени соодветни замени, очекуваме деновиве да се официјализираат новите засилувања. Ова се први чекори за надминување на моменталната состојба, доколку не донесат позитивни промени ќе има и дополнителни измени во играчкиот кадар. Иако непредвидливата и тешка ковид сезона си го прави своето, очекуваме во вториот дел екипата да заигра како сме сите навикнати“, откриваат од КК Гостивар.

Од гостиварскиот клуб не сакаат да откријат детали пред официјализирање на трансферите, но гласините се дека новите засилувања се на позиција 1 и позиција 5, и треба да пристигнат од српската и хрватска прва лига.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Македонијапред 4 недели

Денес е Прочка – Проштевајте и побарајте прошка од оној на кој сте му згрешиле

ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024пред 3 недели

Потврдени листите на СДСМ, гостиварката Ема Нешковска трета во ИЕ 6

Гостиварпред 1 недела

Несреќа на патот Гостивар – Стража, сообраќајот во прекин

Гостиварпред 2 недели

Над 530.000 денари украдени од картичка на гостиварец

Гостиварпред 3 недели

Физички напади во рибинк и на улица во Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 3 недели

Пријавен физички напад во Фазанерија

Гостиварпред 2 недели

Акција за уредување околу спомен-плочата на загинатите градители на ХЕС Маврово во Торбешки мост

Гостиварпред 4 недели

Гостиварецот Владо Глигоровски со „Аманет ви оставам“ настапи на јубилејниот „Гоце Фест“

Гостиварпред 3 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 3 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 7 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 7 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 8 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена