fbpx
Поврзи се со нас

Спорт

Ангеловски ги избра фудбалерите за историскиот натпревар со Грузија

Објавено

на

Македонската фудбалска репрезентација започнува со подготовките за историскиот натпревар против селекцијата на Грузија. Победа во овој натпревар значи пласман на Европско првенство.

Селекторот Игор Ангеловски ги одбра фудбалерите со кои ќе се обиде да го запише најголемиот успех во македонскиот фудбал воопшто.

Бараж натпреварот се игра на 12 ноември во Тбилиси.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ ТРЕБА ДА СЕ ЛЕГАЛИЗИРА МАРИХУАНАТА ВО ЗЕМЈАВА?

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!