fbpx
Поврзи се со нас

Спорт

Ангеловски го објави списокот репрезентативци за мечот со Албанија

Објавено

на

Нови имиња кај Ангеловски се и Алијоски, Петровиќ и Спировски.

Македонскиот селектор првата прозивка ќе ја изврши на 29.август во хотелот „Гранд Плаза“ во 12 часот, а истиот ден репрезентативците ќе го обработат и првиот тренинг од 18 часот.

Голмани: Захов (Шкендија), Димитриевски (Гим Тарагона, Шпанија)

Одбрана: Шиков (Нефчи, Азербејџан), Жута и Ристовски (Ријека, Хрватска), Ристески (Вашаш, Унгарија), Мојсов (АЕК Ларнака, Кипар)

Среден ред: Спировски (Вардар), Петровиќ (Осијек, Хрватска), Стјепановиќ (Сласк Вроцлав, Полска), Ѓорѓиев (Грасхоперс, Швајцарија), Хасани (Шкендија), Алијоски (Лугано, Швајцарија), Агим Ибраими (Астана, Казахстан)

Напад: Пандев (Џенова), Бесарт Ибраими (Шкендија), Тричковски (АЕК Ларнака, Кипар), Несторовски (Палермо, Италија).

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!