Поврзи се со нас

Спорт

Ангеловски го објави списокот за дуелот со Косово – Елиф Елмас позитивен на Ковид-19

Објавено

на

Селекторот Игор Ангеловски пред малку го објави списокот на повикани 23 фудбалери за историскиот меч против Косово, како и за двата редовни натпревари од новото издание во Лигата на нации.

Македонскиот репрезентативец од редовите на Наполи денеска ги доби резултатите кои покажале дека е позитивен на Ковид-19, што значи дека ќе го пропушти полуфиналниот бараж натпревар со репрезентацијата на Косово, на 8 октомври.

Под знак прашалник беше и Горан Пандев, кој доаѓа од екипата на Џенова која објави дека има 16 позитивни фудбалери, за среќа капитенот на македонската репрезентација не меѓу нив.

Димитривески, Шишковски и Божиновски, (голмани), Ристовски, Муслиу, Бејтулаи, Ристевски,  Зајков, Велковски и Тошевски, (одбрана), Адеми, Барди, Спировски, Николов, Алиоски, Костадинов и Хасани, (среден ред), Пандев, Несторовски, Трајковски, Тричковски,  Стојановски и Велкоски, (напад), се фудбалерите со кои селекторот Ангеловски ќе се обиде да обезбеди финале со подобриот од Белорусија-Грузија, за историски пласман на Европско првенство.

Сподели ја веста:
„МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Фејзи и Ѓурчиновска | ЖЕНИТЕ ОД РУРАЛНИ СРЕДИНИ
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 1 недела

Курсна листа на НБРМ и приватните менувачници во Гостивар

Македонијапред 2 недели

Најнова одлука: Од утре промената на возачките, сообраќајните и патните листови ќе бидат без надоместок

Македонијапред 4 недели

Ќе се доделуваат ваучери за инвертери, огласот утре

Што, како, каде?!пред 4 недели

Гаражна распродажба во РАМСТОР: Огромни попусти до 70% на шопинг до 11ти Февруари!

Македонијапред 2 недели

Граѓаните затекнати во странство по 12 февруари со стари пасоши, ќе можат да се вратат со патен лист

Гостиварпред 3 недели

Таравари: Куршумот најден пред мојот дом е со јасна заканувачка мафијашка порака

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар можни прекини на водата и намален притисок поради пуштање во употреба на нов резервоар

Гостиварпред 2 недели

Велјаноски: Одлуката за вработување во гостиварската болница е противзаконска, прекршителите да бидат повикани на одговорност

Гостиварпред 3 недели

Пред влезната врата од куќата на Таравари оставен куршум

Гостиварпред 1 месец

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 2 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 3 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 3 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 6 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 6 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 7 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 7 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 7 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Огласи за вработување:

- Клуб Спорт 77
- Млекара Маврово с.Ижиште
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена