fbpx
Поврзи се со нас

Вести

АПЕЛ: Да поддржиме хумана иницијатива за децата со посебни потреби

Објавено

на

Во организација на група млади луѓе од Гостивар. И оваа година традиционално по 4-ти пат се подготвува предновогодишна посета на “Дневниот центар за деца со телесна или ментална попреченост” од Гостивар. Оваа иницијатива е одраз на хуманост, емпатија, свесност и одговорност кај обичниот човек. Без разлика на вера, нација, партиска определба и сл. Сите оние кои сакаат да помогнат, донираат или пак предложат идеја, можат да се обратат на телефонскиот број: 078/247-111
Ви благодариме.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!