Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 02/02/2019 | 16:15

Сакате кариера во врвен ресторан? „Pella Restaurant Гостивар“ е вашата можност – Аплицирајте за работа во „Pella“

Гостивар и регионот набрзо ќе добијат врвен ресторан кој ќе овозможи гостите да се чувстуваат „кралски“ како во некои угостителските објекти низ светските метрополи.

Она по што Pella ќе се издвојува од повеќето други ресторани  е ентериерот, оригиналната гастрономска понуда и професионалната услуга. Pella ќе овозможи секој посетител да ужива во уникатна храна и опуштен амбиент. Важен сегмент на кој ќе се посвети огромно внимание е гастрономската понуда. Дека менаџментот не остава ништо на случајноста говори и тоа што одговорен Шеф во кујната ќе биде Зоран Андонов, редовен учесник на најоглемите светски гастрономски настани.

„Во Ресторанот Пела, покрај уживањето во прекрасниот амбиент, гостите ќе може да уживаат во прекрасната кујна, која представува интересен спој на модерното и традиционалното. Храна, која ќе остави впечаток не само во начинот на сервирање, туку и начинот на приготвување, кое ќе Ве потсети на автентичноста на гостиварската кујна збогатена со модерниот стил на готвење. Гостите ќе можат да уживаат во удобниот и пријатен амбиент и во прекрасната услуга на високо ниво, овозможена од страна на врвниoт сервис“, вели Андонов.

Доколку сакате да  бидете дел од тимот на ваков вид на ресторан, ве привлекува угостителството, имате добри комуникациски способности, ви треба шанса за докажување на едно повисоко ниво, менаџментот на Pella ресторан објавува конкурс за вработување на повеќе позиции.

Работни позиции во кујна:                                         Работни позиции во ресторан:
Готвач                                                                                 Шанкер
Помошник готвач                                                            Келнер

Садопер                                                                              Помошник келнер
Слаткар                                                                              Одговорен  на смена
                                                                                              Шеф на персонал

 

Аплицирањето ќе се одвива по електронски пат, сите заинтересирани може да ја симнат Апликацијата за вработување, пополнат и испратат на: pellarestaurant@gmail.com За сите вработени ќе биде обезбедена и дополнителна обука.

Апликацијата за вработување во Pella Restaurant може да ја симнете ТУКА.

(комерцијална објава)

Напишете коментар