fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Април продолжува со променливи временски услови

Објавено

на

Во текот на новата работна недела што е пред нас, времето ќе биде променливо, со услови за врнежи од дожд.

Денес, понеделник, ќе владее сончево време со мала до умерена локална облачност и  слаб до умерен ветер. Утрово беа измерени минимални -5 степени, додека дневната температура ќе достигне 7 степени. Во вторник ќе има затполување за неколку степени, а кон крајот на денот и во текот на ноќта од запад ќе се прошират врнежи од дожд. Метеоролозите за среда прогнозираат врнежи од дожд и температури од -1 до 7 степени. Четвртоки петок не‘ очекува претежно сончево време со периоди на наоблачување и максимални температури околу 10-тиот степен.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!