Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Априлијада на плоштадот во Гостивар (40 фотографии)

На први април, традиционално градскиот плоштад е највеселото и најшареното место во Гостивар, а тоа секако е благодарение на големиот број маскирани, радосни дечиња. Максенбалот ги собра сите мали гостиварци, од градинките и од училиштата заедно. Се прошетаа како принцези, ликови од цртаните филмови, пеперутки, доктори, самовили. Си кажуваа првоаприлски шеги и пееја песнички за денешниот ден.

Во одбележувањето на Денот на шегата, се приклучи гостиварскиот Совет на млади. Со поддршка на Советот, групи ученици од средното медицинско и од техничкото училиште им делеа храна и пијалоци на дечињата и ги цртаа на лицето со специјални бои.

Уживајте во априлилили дефилето на најмладите.

*доколку ги сакате фотографиите во оригинална резолуција за печатење, пишете ни во порака ќе ви ги испратиме

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Каде ќе одите на одмор ова лето?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!