Поврзи се со нас

Гостивар

Апсења во Гостивар и Тетово за сексуална експлоатација на дете

Објавено

на

Во голема полициска акција во Тетово и Гостивар која уште е во тек, уапсени се десетина лица поради сексуална експлоатација на дете.

Од Министерството за внатрешни работи ја потврдуваат акцијата, а детали најавуваат по нејзиното завршување, информира МИА.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена