Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 05/02/2019 | 10:03

Апсење во Гостивар: Му пронашле дрога и украдени предмети

Дваесет и шестгодишник, кај кого била пронајдена дрога бил лишен од слобода и задржан во полициска станица, вчера во Гостивар.

МВР соопшти дека полициски службеници од Нaдворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар, вчера (4 февруари) околу 15 часот, лишиле од слобода 26-годишен жител на гостиварското село Речане, кај кого бил пронајден кокаин. Во неговото возило „ауди А 4“, нешто подоцна биле пронајдени предмети за кои постои сомнение дека потекнуваат од извршени кражби. Лицето било задржано во Полициската станица Гостивар.

Напишете коментар

Close