Поврзи се со нас

Гостиарски

Арбен Таравари, градоначалник на Гостивар

Оставивме уште една година од животот зад нас, а пред нас се нови 365 дена. Поканивме неколку личности од Гостивар да ни кажат по што ќе ја паметат и каква им била 2021-ва и што очекуваат и посакуваат во Новата Година?

Објавено

на

  • Shqip

За мене лично 2021-ва година беше многу тешка година, како и за многу други граѓани, бидејќи поминавме низ тешки искушенија со ковид 19. Јас изгубив родител токму од таа болест. Ќе ја паметам и по изборите, секако, а може да кажам дека беше и многу заморна година. Тоа е тоа, животот тече понатаму.

За 2022-ра би посакал само здравје и среќа, ништо друго, другото си доаѓа и поминува и не е битно.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

АНКЕТА

По кој модел на настава треба да започне второто полугодие во училиштата?

Резултати од анкетата

Advertisement
Advertisement
D’Reamers
Гостиварпред 3 часа

„Да исчезне се“ нова песна и спот на D’Reamers

Македонијапред 3 часа

Официјално: Од 1 февруари децата се враќаат во училишните клупи

Македонијапред 3 часа

Донесена одлука за кратење на изолацијата, еве ги новите правила

Технологијапред 4 часа

Следниот Wi-Fi може да биде четири пати побрз

Македонијапред 5 часа

Секој трет од тестираните позитивен, нови 2019 случаи на ковид во земјава

Македонијапред 7 часа

Второ полугодие да почне со физичко присуство, препорача Комисијата за заразни болести

Гостиварпред 7 часа

Долга листа од над 9.500 невработени во Гостивар

Македонијапред 8 часа

До крајот на неделава одлука за наставата во второто полугодие

Гостиварпред 9 часа

Наредните денови раст на температурите, во сабота северен ветер и снег

Гостиварпред 9 часа

Чегранец пријавил дека бил нападнат од својот брат

Македонијапред 9 часа

Македонската армија рангираната на 134 место од 140 земји во светот

Гостиварпред 11 часа

Паднал и тешко се повредил при скијање во Маврово

Вестипред 11 часа

Нови препораки за патување во земјите од ЕУ во текот на пандемијата

Македонијапред 2 недели

Дали ќе се продолжи зимскиот распуст и по кој модел ќе почне второ полугодие?

Гостиварпред 1 недела

Виктор Угриноски го извади светиот крст од Вардар на Водици во Гостивар

Вестипред 2 недели

Вечерва е Православна Нова година (Стара Нова), утре се празнува Василица

Гостиварпред 1 недела

Се потсетуваме, најсреќните на Водици во Гостивар кои го извадија крстот од Вардар

Гостиварпред 2 недели

Сучење на врвката за градскиот крст за Водици во Гостивар

Гостиварпред 5 дена

Оглас за доделување на социјалните станови во Гостивар наскоро, најавуваат надлежните

Гостиварпред 2 недели

Гостивар: Приведени две девојки, го нарушиле јавниот ред и мир

Гостиварпред 5 дена

Компанијата „ALMERO MATTRESS“ од Гостивар добитник на престижна награда од Индустриска Комора на Тирана (CCIT)

Гостиварпред 1 недела

Општина Гостивар објави оглас за финансирање на проекти

Вестипред 1 недела

Православен празник Водокрст (Водопост)

Гостиварпред 2 недели

Под истрага 52 годишник од Гостивар фатен со 4,5 кг. хероин

Занимливостипред 6 дена

НАУЧНИЦИТЕ ПОТВРДИЈА: Душата постои и таа е бесмртна

Гостиварпред 1 недела

Прослава на Богојавление – Водици, Гостивар 2022 (Галерија)

Гостиварпред 1 недела

Прослава на Богојавление – Водици, Гостивар 2022 (Галерија)

Гостиварпред 3 недели

Бадникова поворка 2022, Гостивар ја продолжи традицијата за Бадник

Македонијапред 1 месец

Убавините на пештерата Шаркова Дупка во Маврово (Фото)

Локални избори 2021пред 4 месеци

Униите на жени на ВМРО-ДПМНЕ и АА во Гостивар заедно на марш „Напред розово!“

Спортпред 5 месеци

КК Гостивар започна со подготовките за новата сезона

Спортпред 8 месеци

ФОТО ВЕСТ: Македонија тргна за Букурешт на EURO 2020

Гостиварпред 8 месеци

Етно вешта жена во гостиварско Зубовце – старински специјалитети, чист воздух и дружење

Гостиварпред 8 месеци

Повторно протест во Гостивар: Хартиените учебници да останат основно средство за учење!

Гостиварпред 9 месеци

Протест во Гостивар: „Нема да дозволиме експерименти врз нашите деца“

Гостиварпред 9 месеци

Паркот во Гостивар ќе добие нов лик и социјално инклузивен дел (фото)

Гостиварпред 12 месеци

На поларно време и снег Гостивар маршираше во чест на жртвите во автобуската несреќа

Гостиварпред 1 година

Како се прославуваше Водици во Гостивар од 2016 до 2020 година (галерија)

Спортпред 1 година

На Градскиот стадион во Гостивар: ФК Гостивар – ФК Вардар Форино 1:0 (фото)

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена