Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Арсеније Вучковиќ е нов играч на КК Гостивар

Младиот босански супер талент, Арсеније Вучковиќ е новото засилување во четата на Марјан Србиноски.

Дваест и едно годишниот крилен центар, пред да се договори со „бело-сините“ беше на проба во гостиварскиот клуб, она што го прикажа и силната желба за работа, беа доволни да му се даде шанса на младиот играч.

Вучковиќ е висок 204 сантиметри, игра на позица 4 и 5. Има настапувано за Младост, Борац Бања Лука и Студент од Мостар. Минатата сезона ја заокружи со просек од 9.7 поени по натпревар и 7 скокови за 22 минути поминати на паркетот.

 

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!