fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Асаф Адеми даде оставка од функцијата министер за култура

Објавено

на

Министерот за култура Асаф Адеми поднесе оставка од функцијата, објави порталот Плусинфо. Адеми ја соопштил одлуката на прес-конференција во партиското седиште на „Алтернатива“ во Скопје и навел дека се повлекува од здравствени причини и во консултации со партискиот лидер Африм Гаши.

Адеми, кој е од Гостивар стана министер за култура во јуни, минатата година на местото на Роберт Алаѓозовски.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!