Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 06/05/2019 | 12:37

Асаф Адеми даде оставка од функцијата министер за култура

Министерот за култура Асаф Адеми поднесе оставка од функцијата, објави порталот Плусинфо. Адеми ја соопштил одлуката на прес-конференција во партиското седиште на „Алтернатива“ во Скопје и навел дека се повлекува од здравствени причини и во консултации со партискиот лидер Африм Гаши.

Адеми, кој е од Гостивар стана министер за култура во јуни, минатата година на местото на Роберт Алаѓозовски.

Напишете коментар