Поврзи се со нас

Вести

Астрономски календар

Објавено

на

Денеска е  вторник, 11 април 2023 година, 101-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат 264 дена. Сонцето изгреа во 6 часот и 1 минута, а ќе зајде во 19 часот и 10 минути.

Денов трае 13 часа и 9 минути.

Месечината која е во фаза на полна Месечина ќе изгрее 17 минути по полноќ, а ќе зајде во 8 часот и 58 минути.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена