Поврзи се со нас

Култура

Атрактивната Лилика од „Жикина династија“ ја наполни салата во Гостивар

Објавено

на

На сцената на Центарот за култура „АСНОМ“ во Гостивар вчеравечер се прикажа претставата „Обвинителка“, комедија направена во соработка на уметници од Македонија и Србија.

Најголемото внимание го привлече атрактивната српска актерка Лидија Вукиќевиќ, добро позната на овие простори по улогите на: Лилика во „Жикина Династија“ и Виолета во „Подобар живот“. Салата во Гостивар беше полна публика, а по завршување на претставата гостиварци покажаа и голема желба да се фотографираат со Вуќичевиќ.

Покрај неа, во комедијата улогите ги играат и докажаните македонски актери, Магдалена Ризова-Черних и Сашо Ристовски.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена