Поврзи се со нас

Гостивар

Ауди излетало и се превртело на патот Маврови Анови-Дебар

Во сообраќајна којашто се случила вчера (26 јануари) на патот Маврови Анови-Дебар, било повредено едно лице.

СВР соопшти дека околу 15 часот и 20 минути, на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар, во долнореканско Ростуше, патничко моторно возило „ауди“ со охридски регистарски ознаки управувано од 65 годишниот З.Г. од Вевчани, изгубило контрола, излетало од коловоз и се превртело.

Повредениот возач бил пренесен во гостиварската болница “Д-р Ферид Мурад“ за укажување на лекарска помош. На местото на несреќата увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!