Поврзи се со нас

Гостивар

„Ауди“ излетало од патот Гостивар-Кичево, повредени се 3 лица

Објавено

на

Во несреќа што се случила вчеравечер со повреди завршиле три лица. Како што соопшти МВР во 21.10 часот на магистралниот пат Гостивар – Кичево, патничко возило „ауди“, со гостиварски регистарски ознаки, управувано од 27 годишниот Б.Д. од Гостивар излетало надвор од коловозот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот М.Б.(25), а со телесни повреди од полесен карактер се здобиле сопатничките А.Ј. и Ј.Ј., констатирани во Ургентен центар Гостивар.

Увид извршила екипа од полициска станица Гостивар.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Македонијапред 31 минута

Училиштата сепак нема да работат во саботи, наставата ќе се надомести во работните денови

Гостиварпред 2 часа

Промовирана Монографија за библиотеката во Гостивар, труд на Теута Османи

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2024пред 3 часа

Граѓаните со истечени документи од 24 јули 2023 година ќе може да гласаат утре

Вестипред 3 часа

Москва: Украина загуби речиси половина милион војници

Гостиварпред 4 часа

Поддршка за 12 стари занаети во Гостивар

Гостиварпред 5 часа

Обид за напад и закани вчеравечер во Гостивар

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2024пред 5 часа

Упатство за гласање на претседателските избори

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2024пред 7 часа

Се распределува избирачкиот материјал на ИО во Гостивар, гласаат болни и немоќни

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2024пред 7 часа

Молк пред утрешните претседателски избори – Денес гласаат болни, затвореници, лица во старските домови

Гостиварпред 1 месец

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 4 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 5 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 5 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 8 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 9 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Një “Audi” ka dalë nga rruga Gostivar-Kërçovë, 3 persona janë të lënduar

Објавено

на

Në një aksident të ndodhur mbrëmë tre persona kanë përfunduar me lëndime. Siç njoftoi MPB-ja, në ora 21.10 në magjistralen Gostivar – Kërçovë, automjeti “Audi” me targa të Gostivarit, i drejtuar nga 27-vjeçari B.D. nga Gostivari ka dalë nga rruga. Në aksident ka pësuar lëndime të rënda bashkëudhëtari M.B. (25), ndërsa me lëndime më të lehta janë marrë bashkëudhëtaret A.J. dhe J.J., të konstatuara në Qendrën Emergjente Gostivar.

Kontrollin e ka bërë ekipi i stacionit policor të Gostivarit.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена