Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Ауди удрило во куче бездомник синоќа близу патарината

 

Вчеравечер околу полноќ регистрирана е сообраќајна несреќа на автопатот Тетово-Гостивар, во близина на гостиварската наплатна станица. Од Секторот за внатрешни работи известуваат дека, патничко возило „ауди“ со гостиварски регистерски таблици, што го управувал 30-годишник од селото Равен, налетело и удрило во куче-бездомник, кое поради необезбеден коловоз неконтролирано се движело по патот.

Нема повредени лица во возилото, а причинетата материјална штета се проценува на околу 20 илјади денари.

Сподели:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!