fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Авалон продукција број 1 на Балканот

Објавено

на

Според сите релевантни статистички показатели, Авалон Продукција за прв пат во својата историја во сезоната септември 2015/септември 2016 година, е убедливо најголема и најпродуктивна промотерска куќа на Балканот, овој пат не само во однос на независните промотерски куќи, туку и во однос на големите глобални промотерски агенции од типот на Live Nation и AEG. Тоа го докажува и бројот на одржани концерти со различни артисти во различен број на земји во регионот.
Во продолжение, еве ја листата на сите концерти што сме ги организирале во сезоната септември 2015/септември 2016 година:

1. Мachine Head (21.09.2015) Загреб
2. Machine Head (28.09.2015) Белград
3. Apocalyptica (14.10.2015) Љубљана
4. Apocalyptica (15.10.2015) Загреб
5. Apocalyptica (16.10.2015) Белград
6. Morrisey (16.10.2015) Скопје
7. Apocalyptica (17.10.2015) Скопје
8. Kаролина (07.11.2015) Белград
9. Đorđe Balašević (14.11.2015) Скопје
10.Whitesnake (21.11.2015) Загреб
11.Whitesnake (22.11.2015) Белград
12.Whitesnake (25.11.2015) Скопје
13. Дуке Бојаџиев и пријателите (20.02.2016) Скопје
14. Дуке Бојаџиев и пријателите (21.02.2016) Скопје
15. Skopje Calling Festival: David Guetta, Robin Schulz & Era Istrefi (05.06.2016) Скопје
16. Enrique Iglesias (20.06.2016) Скопје
17. John Newman (21.06.2016) Скопје
18. Belgrade Calling Festival: John Newman (22.06.2016) Белград
19. Belgrade Calling Festival: Simply Red (23.06.2016) Белград
20. Zagreb Calling Festival: John Newman (23.06.2016) Загреб
21. Zagreb Calling Festival: Simply Red (22.06.2016) Загреб
22. Whitesnake (12.07.2016) Љубљана
23. Ohrid Calling Festival: Nicky Romero & Lost Frequencies (01.08.2016) Охрид
24. Ohrid Calling Festival: Al Di Meola (13.08.2016) Охрид
25. Ohrid Calling Festival: The Prodigy (14.08.2016) Охрид

 

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!