Поврзи се со нас

Гостивар

Август продолжува со топло, но нестабилно време

Објавено

на

Денес е понеделник, 230-от ден од годинава. Сонцето изгреа во 5 часот и 47 минути, а ќе зајде во 19 часот и 32 минути. Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе биде нестабилно со услови за пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Највисоката дневна температура ќе достигне до 29-от степен.

Утре (вторник) нѐ очекува слично време, односно сончево со мала до умерена облачност и со услови за пороен дожд и грмежи во попладневните часови. Температурата ќе се движи од 16 до 31 степен.

Во среда очекувајте променливо облачно и нестабилно време со поинтензивни процеси, односно со услови за пороен дожд и грмежи. Утринската температура ќе се спушти до 14-от степен, а максималната дневна ќе достигне 28 степени.

Во четврток времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, додека во петок ќе преовладува претежно сончево време. Во четврток температурите ќе се движат помеѓу 15 и 29 степени, а во петок помеѓу 16 и 30 степени.

Сподели ја веста:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

сите дневни вести на Телеграм:

Гостиварпред 3 недели

Гостиварецот Гоце Димовски нов директор на Дирекцијата за ТИРЗ

Гостиварпред 4 недели

Дорис Димовска, млада музичка надеж од Гостивар подготвена да ја освојува сцената

Македонијапред 1 недела

Денес се слави Петровден

Регионпред 4 недели

Во Црна Гора се отвора првата плажа за жени со хиџаб

Гостиварпред 1 недела

Викендов 61 издание на Галичка свадба

Гостиварпред 3 недели

Трагедија во Маврови Анови: Починал малолетник откако врз него паднал бојлер

Гостиварпред 3 недели

Повеќе здравствени установи со нови в.д. директори, Танер Хасан на чело на Клиниката за ендокринологија

Гостиварпред 3 недели

Разрешен директорот на болницата во Гостивар, кој ќе биде назначен за в.д.?

Македонијапред 3 недели

МојДДВ продолжува со примена, за Граѓанскaта обврзница ќе треба да се врати довербата во системот-рече Димитриеска-Кочоска

Гостиварпред 4 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 4 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 6 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 7 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 8 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 8 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 11 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 11 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 12 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Огласи за работа:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена