fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Автомобил излетал од патот Гостивар-Чегране, возачот тешко повреден

Објавено

на

Жител на гостиварското село Чегране завршило со тешки повреди во несреќа што се случила ноќеска, на регионалниот пат Гостивар –  Чегране.

МВР соопшти дека во 01.40 часот по полноќ било пријавено дека патничко возило „рено меган“, со гостиварски регистарски ознаки, управувано од 28 годишник излетало од коловозот. Во незгодата, возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Ургентниот центар во Гостивар.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Гостивар.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 5 дена

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар ќе се постават ПЛАСТИКОМАТИ – остави пластично шише, земи пари!

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!