fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Автомобил удрил во гостиварец на патот Тетово-Скопје

Објавено

на

Гостиварец се здобил со повреди откако во него удрил автомобил „голф“ на регионалниот пат Тетово-Скопје.

Според информациите на полицијата, несреќата се случила вчера околу 10 часот и 20 минути и во неа учествувале патничко возило „голф“ со тетовски регистерски таблици, управувано од 25-годишниот тетовец О.Р. и пешакот Ј.С. на возраст од 47 години од Гостивар.

Повредениот пешак бил пренесен во тетовската клиничка болница за укажување лекарска помош. СВР Ттеово извести дека е извршен увид и се утврдува причината и другите поединости поврзани со оваа сообраќајна несреќа.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Обновени се податоците: Проверете дали сте добитник на финансиска помош од 6.000 денари

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 3 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 4 недели

На „купувам домашно“ нема опција за приговор за граѓани на Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 1 недела

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 4 дена

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!