Поврзи се со нас

Гостивар

Автомобил удрил во пешак кај Дебреше и тешко го повредил

Објавено

на

СВР Ттеово информира дека вчера (22.12.2022) во 11.45 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека на регионалниот пат Гостивар-Градец, кај Дебреше, патничко моторно возило „опел“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од Б.Б.(85) од Дебреше, удрило во пешакот Б.Ф.(68) од истото село.

„Во несреќата, пешакот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Општата болница во Гостивар. Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Гостивар.“, извести полицијата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 4 недели

Втора победа за Јулијана Златаноска на Вешта жена во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 4 недели

„Вешта жена 2023“ во Гостивар во знакот на љубовта!

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 6 дена

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Отворени огласи за вработување

- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена