fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Автомобил удрил во шестгодишно дете во гостиварски Балиндол

Објавено

на

Вчера (3 мај)  во 18.25 часот во СВР Тетово било пријавено дека во гостиварски Балиндол, патничко моторно возило „мeрцедес“, со гостиварски регистарски ознаки, управувано од 26 годишно лице, удрило во малолетен пешак, шестгодишно дете од Гостивар.

Во незгодата пешакот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“.

Извршен бил увид на местото на незгодата од екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!