fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Автомобил удрил во татко и дете на патот Гостивар-Градец

Објавено

на

Дваесет и седумгодишен жител на гостиварско Дебреше завршил со повреди во сообраќајна несреќа, во која учествувал како пешак.

СВР Тетово соопшти дека вчера (5 мај) околу 17 часот и 25 минути, на регионалниот пат Гостивар-Градец, во Дебреше, патничко возило „Форд“ кое го управувал 20-годишниот Н.Ф. од Дебреше, удрило во 27-годишниот С.А. од истото село и неговиот 5-годишен син.

Повредениот С.А. по укажаната лекарска помош во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“ бил префрлен во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје, додека 5-годишното дете завршило без повреди.

По извршениот увид се работи на утврдување на причината за сообраќајната несреќа и други околности, извести полицијата.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Гостиварпред 4 часа

Изминатово деноноќие 518 новозаразени, во регионот на Гостивар 10 нови случаи на корона

Гостиварпред 6 часа

Запустена локација во гостиварски Балиндол се претвори во уреден парк со игралиште и детски реквизити

Гостиварпред 7 часа

Му се слошило во чајџилница во Гостивар и починал

Гостиварпред 8 часа

Спасовски во Маврово-Ростуше: Само со подобри услови, полицијата ќе може да испорачува врвна безбедност

Што, како, каде?!пред 9 часа

Нова „Мега акција со Мега ниски цени“ во МОНТЕНЕГРО МАРКЕТИ

Македонијапред 10 часа

УЈП ја објави најновата листа на должници

Гостиварпред 11 час

Хелсиншки за случајот „фемицид во Гостивар“: МВР поведе постапка за полицаецот кој не реагирал на пријава за насилство

Гостиварпред 11 час

Сојузот на Борци од Гостивар го одбележа 23 Октомври, денот на Македонската револуционерна борба

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!