Поврзи се со нас

Рецепти

Бадем бомбици, лапни-голтни десерт

Објавено

на

Брзи бадем бомбици кои не бараат премногу внимание, а вкусот сигурно ќе ви се допадне.

Потребни состојки:

100 гр бадеми
250 гр варено млеко
30 гр грчки јогурт
100 гр путер
Бисквити 350 гр

Подготовка:

Прво сварете го млекото.  Потоа измешајте го со грчки јогурт и путер и изматете со миксер. Измелете ги бадемите и бисквитите и додадете ги во претходната смеса. Измешајте сè убаво. Направете топчиња, превртете ги сите во мелени бадеми и оставете ги во фрижидер 2 часа.

Наздравје!

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 2 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 4 недели

Гостивар: Со картица од бившата вадел пари од банкомат

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена