fbpx
Поврзи се со нас

Македонија

Барањето за субвенционирање на плати за февруари и март е поставено на платформата на УЈП, рокот е до 30 април

Објавено

на

Управата за јавни приходи информира дека Барањето за финансиска поддршка за исплата на плати на работниците за февруари и март 2021 година е поставено на платформата на УЈП е-даноци (https://etax-fl.ujp.gov.mk/).

„Врз основа на Закон за финансиска поддршка на работодавачите погодени од здравствено-економската криза предизвикана од вирусот COVID-19, заради исплата на платите за месеците февруари и март 2021 година („Службен весник на РСМ“, бр. 85/2021), за остварување на правото работодавачот поднесува Барање за финансиска поддршка за исплата на платите на работниците (образец БФП-ИП/3) за секој месец поединечно, до Управата за јавни приходи“, соопштуваат од УЈП

Поднесувањето на барањето се врши преку системот е-Даноци најдоцна до 30-ти Април 2021, а комплетноста на Барањето го потврдува Управата за јавни приходи, во рок од 3 дена од денот на доставувањето на барањето.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!