Поврзи се со нас

Гостивар

Басри Весели именуван за началник на ОВР Гостивар

Одделението за внатрешни работи Гостивар (ОВР Гостивар) од денес ќе го води Басри Весели. Тој е именуван на функцијата началник на одделението. Весели до сега беше вработен во Надворешната канцеларија за криминалистички работи.

Организациски во склоп на ОВР Гостивар, влегуваат ПС Гостивар и полициските одделенија во Маврово, Ростуше, Чегране и Галате, како и одделението за безбедност во патниот сообраќај – Гостивар.

 

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Каде ќе одите на одмор ова лето?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!