Поврзи се со нас

Гостивар

Бејта: Артан и Талат во соработка со Валдет наредија да се разреши Јакупи од директор на болницата во Гостивар незаконски

Објавено

на

„Таткото на ДУИ е Али Ахмети, тој треба да донесе мерки, да ги предупреди да не делуваат. Им го негираат жртвувањето на членови кои работеле за доброто на ДУИ 20 години. Еве еден пример во Гостивар. Артан Груби и Талат Џафери ја делат ДУИ, тие во соработка со Валдет Џафери донесоа одлука и му додоа наредба на министерот од Алтернатива да го разреши директорот на болницата Јакуп Јакупи надвор од секоја законска процедура, затоа што го нарекле човек на Невзат Бејта. Именуван со оглас, со лиценца. Тој беше директорот кој со својата работа ја смени гостиварската болница.“, изјави во емисија на ТВ Алсат вчеравечер, Невзат Бејта дел од таканаречената „Огнена група“ во ДУИ и поранешен градоначалник на Гостивар

Меѓу другото Бејта рече дека имало тајна соработка меѓу ДУИ и Алијанса за Албанците со која се обезбедила победа на Таравари на локалните избори во 2017-та година.

„Коалицијата меѓу ДУИ и Алијанса за Албанците не е нова. Таа соработка постои уште од 2017. Стануваше збор за тајна соработка. Координатор беше Талат Џафери. Причина беше тоа што ние излеговме, тие се мобилизираа и создадоа свои структури за да ме елиминираат мене од Гостивар и му помогнаа на Арбен Таравари. Беа во коалиција“, изјави Бејта.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Следете нè и на Facebook

Вестипред 53 минути

Почина инструменталистот и композитор Милан Завков

Гостиварпред 1 час

Добридол денес ќе биде без струја

Вестипред 2 часа

Нов земјотрес од 5,6 степени по Рихтер ја погоди Турција

Македонијапред 12 часа

Македонија испраќа итна помош во Турција по катастрофалниот земјотрес

Гостиварпред 14 часа

Трагедија Турција-Учениците и менторот се упатуваат на безбедно, па се враќаат дома

Гостиварпред 17 часа

Млади од Гостивар чекаат на евакуација од Турција

Вестипред 17 часа

Русија испрати тимови за спасување да помогнат во Турција и Сирија

Гостиварпред 17 часа

Во Гостивар приведени 38 годишен маж и 29 годишна жена

Регионпред 18 часа

Турција бара од НАТО медицински персонал и теренски болници

Вестипред 18 часа

„Ги запознаваме ретките болести 2023“: Карнитин палмитоилтрансфераза 2 недостаток/Carnitine palmitoyltransferase (CPTII) deficiency

Македонијапред 20 часа

Од полноќ се намалува цената на горивата

Регионпред 20 часа

Повредени двајца македонски ученици во земјотресот во Турција

Гостиварпред 21 час

Украден мотоцикл од влез на зграда во Гостивар

Македонијапред 2 недели

Србите го слават Свети Сава – Национален празник на српската заедница во земјава

Гостиварпред 1 недела

Затруени кучиња ноќеска во Гостивар

Гостиварпред 1 недела

Од петок се отвора сезоната за спортски риболов на Мавровско езеро и Радика

Гостиварпред 2 недели

Загрижувачки состојби! Во Гостивар 130 разводи минатата година

Гостиварпред 1 недела

На проституција во Гостивар се оддаваат и малолетнички и мажи

Гостиварпред 5 дена

Нов директор на „Паркинзи и зеленило“ во Гостивар

Што, како, каде?!пред 5 дена

Маркет Garage Акција во сите Ramstore маркети

Гостиварпред 2 недели

Расте бројот на наркозависници во Гостивар, марихуаната и хероинот најкористени наркотици

Гостиварпред 1 недела

Гостиварката Душица Димитриеска, член на Советот на ЈО даде свечена изјава

Македонијапред 1 недела

Горивата со повисоки цени од полноќ

Здравје и убавинапред 2 недели

Смеса со 3 состојки против кашлица и болно грло

Гостиварпред 2 недели

Амбасадорката на САД Агелер во Гостивар: Приоритети-ЕУ, борба против корупција и економски можности

Гостиварпред 1 недела

Физичка пресметка пред фирма во Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Прослава на Богојавление – Водици, Гостивар 2023

Гостиварпред 1 месец

Бадникова поворка 2023 во Гостивар-Ангелчињата ги стоплија срцата на христијаните

Гостиварпред 1 месец

ФОТО ВЕСТ: Гостивар последната вечер во оваа година

Гостиварпред 3 месеци

Гостивар граду мој, во срце те носам – Свеченост во чест на 18 Ноември

Спортпред 3 месеци

Каланоски со два погодоци го одлучи победникот во локалното дерби ФК Гостивар – ФК Арсими Чегране (2-0)

Спортпред 3 месеци

КК Гостивар го „спакува“ и Работнички 87-76

Македонијапред 4 месеци

Св. Кирил Лешочки – Прв светец од Тетовско-гостиварската епархија (Фото)

Спортпред 4 месеци

(Фотогалерија) Празник на кошарката во Скопје – МЗТ го пречека Партизан 74-92

Гостиварпред 5 месеци

Три децении јубилеј на Глигоровски: Убавина со македонски фолклор и бура од емоции во Гостивар

Културапред 5 месеци

Со концерт на етно групата Синтезис во Гостивар почна чествувањето на Денот на независноста

Гостиварпред 6 месеци

Чествување на Преображение во Гостивар – Манастирот во Циглана срцето на прославата

Гостиварпред 6 месеци

Завршен настан од Летната школа во Гостивар – Среќни деца, задоволни ментори

Гостиварпред 6 месеци

Свеченост по повод празникот Илинден во Гостивар

Advertisement

Отворени огласи за вработување

- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена