Поврзи се со нас

Локални избори 2017

Бејта денес меѓу граѓаните на Долна Бањица и населбата Грудаица

Објавено

на

 

„Во нашиот мандат инвестиравме во секоја населба во Гостивар, без да правиме етнички или верски разлики. Во новата четиригодишна програма ќе продолжиме во тој правец. Во Долна Бањица предвидуваме реасфалтирање на патот од центарот на селото кон Горната Бањица, и на патот од центарот до населбата Дутлок, а помали улички ќе бидат поплочени со бекатонки. На жителите на Долна Бањица главен проблем им е регионалната депонија. Им дадов ветување дека во рок од 18 месеци ќе најдеме конечно решение за ова прашање, а Гостивар ќе стане најчистиот град во земјата. Цевките за вода ќе бидат заменети, а за љубителите на спортот и за младите ќе изградиме селски стадион кој е важен и за фудбалскиот клуб од ова село што се натпреварува во третата лига.  Предвидивме и изградба на спортско игралиште и игралиште за деца.“, изјави при денешната посета на гостиварското село Долна Бањица, Кандидатот за градоначалник на Гостивар од ДУИ, Невзат Бејта.

Заедно со кандидати од советничката листа, Бејта оствари средби и со граѓаните на населбата Грудаица пред кои ја презентираа изборната програма „Утрешен Гостивар“ и ги слушнаа нивните потреби и барања.

 

 

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Притвор за 30 годишник од Гостивар, снимал сексуални односи со девојче и видеата ги чувал во телефон за да ги споделува

Гостиварпред 2 недели

Несреќа во Гостивар: Со „бмв“ удрил во пешак, па во ограда и куќа

Гостиварпред 1 недела

Храбра во борбата со рак, Рената од Гостивар споделува за голготата, болката, сомнежите, надежта…

Гостиварпред 3 недели

Нарушен јавен ред и мир во болницата во Гостивар, приведен е маж

Гостиварпред 4 недели

Утрово уапсен гостиварец за обљуба врз девојче

Гостиварпред 3 недели

„МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ на Gostivarpress.mk со Велко Бобароски, претседател на Здружение на дијабетичари во Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Во Гостивар отворена работилница за бесплатна поправка на стари предмети-Помалку отпад, развој на занаетчиството

Гостиварпред 3 недели

Убиени се мечка и две мали мечиња во Жировница

Гостиварпред 2 недели

Маврови Анови: Со црева краделе гориво од службени возила

Гостиварпред 2 недели

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 3 недели

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 2 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 2 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 2 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 2 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 2 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 3 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Гостиварпред 3 месеци

Јунски пазарен ден во Гостивар со полни тезги, еве ги цените

Огласи за вработување:

АНКЕТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена