Поврзи се со нас

Локални избори 2017

Бејта денес меѓу граѓаните на Долна Бањица и населбата Грудаица

 

„Во нашиот мандат инвестиравме во секоја населба во Гостивар, без да правиме етнички или верски разлики. Во новата четиригодишна програма ќе продолжиме во тој правец. Во Долна Бањица предвидуваме реасфалтирање на патот од центарот на селото кон Горната Бањица, и на патот од центарот до населбата Дутлок, а помали улички ќе бидат поплочени со бекатонки. На жителите на Долна Бањица главен проблем им е регионалната депонија. Им дадов ветување дека во рок од 18 месеци ќе најдеме конечно решение за ова прашање, а Гостивар ќе стане најчистиот град во земјата. Цевките за вода ќе бидат заменети, а за љубителите на спортот и за младите ќе изградиме селски стадион кој е важен и за фудбалскиот клуб од ова село што се натпреварува во третата лига.  Предвидивме и изградба на спортско игралиште и игралиште за деца.“, изјави при денешната посета на гостиварското село Долна Бањица, Кандидатот за градоначалник на Гостивар од ДУИ, Невзат Бејта.

Заедно со кандидати од советничката листа, Бејта оствари средби и со граѓаните на населбата Грудаица пред кои ја презентираа изборната програма „Утрешен Гостивар“ и ги слушнаа нивните потреби и барања.

 

 

Сподели:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!