Поврзи се со нас

Локални избори 2017

Бејта: Заедно со граѓаните ќе го изградиме Утрешен Гостивар!

Објавено

на

 

На градскиот плоштад во Гостивар вечерва Демократската унија за интеграција одржа централен собир. На видео бимови беа презентирани делови од средби со граѓани и посети на села и населби кои кандидатот за градоначалник Невзат Бејта ги оствари во текот на кампањата, заедно со кандидатите за советници.

„Се сретнав и поразговарав со многу граѓани и сфатив дека гостиварци си го сакаат својот град, а тоа го покажуваат преку работата и вложениот труд. Изминатите четири години ја реализиравме ветената програма и го создадовме Денешен Гостивар и сега имаме основа, темели и заедно ќе работиме да го изградиме Утрешен Гостивар. Развојот на економијата и отворањето нови работни места ќе ни бидат приоритет. Ќе отвориме слободна економска зона. Гостивар за четри години ќе добие нов мост, нов најубав плоштад, нови улици. Ќе биде решен проблемот со водоснабдувањето и здрава вода за пиење со замена на водоводните цевки. Имам ветување од Владата дека конечно ќе се реши и проблемот со депонијата Русино во рок од за една година. Ви ветувам дека Утрешен Гостивар ќе биде град како развиените европски градови“, рече Бејта.

На собирот зборуваше и носителот на советничката листа Насир Муслиу: „Секој проект во нашата програма е збир на сето она што вие, граѓаните сте ни го предложиле и побарале. Ќе продолжиме да ве слушаме и по изборите. Затоа на 15 октомври ја бараме вашата поддршка, за Невзат Бејта и за нашата листа  на која има исклучително квалитетни, почитувани имиња,  вредни луѓе, кои ветеното го остваруваат“.

Во своето обраќање, шефот на изборниот штаб Башким Хасани упати зборови на благодарност до граѓаните за поддршката и срдечниот прием во текот на кампањата изминатиот период.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Македонијапред 5 часа

Почнува намалувањето на роаминг цените за дата податоци со земјите од ЕУ

Македонијапред 8 часа

ЦУК: Во последното деноноќие имало 39 пожари, од кои активни се шест

Македонијапред 10 часа

Од утре започнува исплатата на средства за субвенциониран студентски оброк

Вестипред 12 часа

Про-руската партија СМЕР ССД победи на парламентарните избори во Словачка

Рецептипред 1 ден

Слатко задоволство на многу генерации: Рецепт за лесна подготовка на туфахија

Гостиварпред 1 ден

Советничките Ќироска и Нешковска гости во „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ на Gostivarpress.mk

Занимливостипред 1 ден

На денешен ден..

Македонијапред 2 дена

МОН: Наменските платежни картички за субвенциониран студентски оброк може да се подигнуваат и во сабота

Гостиварпред 2 дена

УЖ на ВМРО-ДПМНЕ Гостивар со активност по повод Светскиот ден на срцето

Гостиварпред 2 недели

Храбра во борбата со рак, Рената од Гостивар споделува за голготата, болката, сомнежите, надежта…

Гостиварпред 3 недели

Несреќа во Гостивар: Со „бмв“ удрил во пешак, па во ограда и куќа

Гостиварпред 4 недели

Во Гостивар отворена работилница за бесплатна поправка на стари предмети-Помалку отпад, развој на занаетчиството

Гостиварпред 3 недели

Маврови Анови: Со црева краделе гориво од службени возила

Гостиварпред 3 недели

На гостиварска патарина уапсени машко и женско лице за киднапирање

Гостиварпред 1 недела

Пријави за четири физички и едно правно лице за легализација на дивоградба во Општина Маврово и Ростуше

Гостиварпред 3 недели

Пукна над гостиварска Горна Бањица-Старт на градежните работи на Коридорот 8

Гостиварпред 1 недела

Страотен случај во Гостивар: Мајка го оставила седуммесечното бебе само во куќа речиси дехидрирано

Гостиварпред 4 недели

Убава можност за музичко уживање во Гостивар: Концерт на Влатко Стефановски Трио, влезот е бесплатен

Гостиварпред 3 недели

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 4 недели

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 2 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 2 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 2 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 2 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 2 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 3 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Гостиварпред 3 месеци

Јунски пазарен ден во Гостивар со полни тезги, еве ги цените

Огласи за вработување:

Промотивно видео

АНКЕТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена