Поврзи се со нас

Вести

Бензините поевтини за половина, дизелот за еден денар

Регулаторната комисија за енергетика, денес ја донесе најновата одлука за утврдување на малопродажните цени на горивата.

Бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, ќе поевтинат половина денар и од ноќеска на полноќ малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува 67.50 ден/лит, додека ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по 69.50 ден/литар.

Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се намалува за еден денар и ќе изнесува 60 ден/литар.

Новите цени започнуваат да важат од ноќеска на полноќ.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!