Поврзи се со нас

Вести

Бензините со нова поскапена цена, кај дизелот нема промена

Објавено

на

Регулаторната комисија за енергетика вчера донесе одлука со која малопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените, се зголемуваатво просек за 0,74%.

Бензините ЕУРОСУПЕР БС-95и ЕУРОСУПЕР БС-98 како и Екстра лесното масло за домаќинство поскапуваат за половина денар по литар. Малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 од денес изнесува 71,5 ден/лит, на ЕУРОСУПЕР БС-98 е 73,5 ден/лит, додека малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство, изнесува 63 ден/лит. ЕУРОДИЗЕЛ се продава по иста цена, односно 63ден/лит.

Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС се зголемуваза0,567 ден/кг и изнесува 37,719ден/кг.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Македонијапред 1 час

Битиќи: Леб ќе има по пристојни цени, можно е активирање на стоковните резерви

Мевмед Џафери, Маврово и Ростуше, ВМРО-ДПМНЕ, mevmed
Локални избори 2022пред 4 часа

Интервју со Мевмед Џафери, кандидат за градоначалник на Маврово и Ростуше од ВМРО ДПМНЕ

Медат Куртовски, Маврово и Ростуше, СДСМ
Локални избори 2022пред 5 часа

Интервју со Медат Куртовски, кандидат за градоначалник на Маврово и Ростуше од СДСМ

Македонијапред 6 часа

Утре и задутре трудниците и постарите да се ослободат од работа

Вестипред 8 часа

КФОР го зголеми присуството и патролирањето на косовско-српската граница

Гостиварпред 9 часа

Црковните старопечатени книги од Лазарополе подарени на Бигорски

Гостиварпред 9 часа

Немаат гајле, седнуваат зад волан без возачка – Над 410 казни во Гостивар за седум месеци

Македонијапред 10 часа

Спасовски: Од 1 јануари државјанство во електронска форма и барање за пасош и лична карта по електронски пат

Гостиварпред 11 часа

Нарушен јавен ред и мир ноќеска пред локал во Гостивар

Локални избори 2022пред 12 часа

Интервјуа со кандидатите за градоначалник на Маврово и Ростуше на Gostivarpress.mk

Гостиварпред 13 часа

Таравари: За излез од неизлезот – Техничка влада!

Македонијапред 13 часа

Авто-плинот од денес со нова намалена цена

Занимливостипред 14 часа

Мозокот зад возењето велосипед

Што, како, каде?!пред 5 дена

Неверојатни цени само за Вас! – Нов Ултра леток на Ултра Маркети

Што, како, каде?!пред 2 недели

Нова акција со СУПЕР НИСКИ ЦЕНИ во Монтенегро Маркети

Гостиварпред 2 недели

Од денес до недела Галичник филм фестивал

Македонијапред 1 недела

Во автобус кој се обраќал на линија Пореч-Гостивар запленето злато вредно над 600 илјади евра

Гостиварпред 1 недела

Гостивар: Лажно се претставувале како службени лица, со намера да и наштетат на верската заедница

Локални избори 2022пред 2 недели

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ со порака до жителите на Маврово и Ростуше: На нашата општина му треба будење и домаќинско работење

Вестипред 2 недели

Путин: Европа треба да и се заблагодари на Турција

Гостиварпред 2 недели

Седум повредени лица во сообраќајка на автопатот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Викенд временска прогноза

Вестипред 1 недела

Загина возач на магистралниот пат Кичево – Гостивар

Вестипред 2 недели

Инфлацијата во Турција достигна речиси 80%

Гостиварпред 2 недели

Приведени тројца гостиварци заради физички напад

Гостиварпред 1 недела

Во Требиште нарушен јавниот ред и мир со физички напад врз две лица

Гостиварпред 2 дена

Завршен настан од Летната школа во Гостивар – Среќни деца, задоволни ментори

Гостиварпред 2 недели

Свеченост по повод празникот Илинден во Гостивар

Гостиварпред 1 месец

Во Галичник ечеа македонски песни во чест на 1 век од раѓањето на Сариевски (Галерија)

Гостиварпред 1 месец

Отворен нов маркет на МОНТЕНЕГРО во Гостивар! Голема акција на дел од понудата

Гостиварпред 2 месеци

Пазар Гостивар: Поевтинети зеленчукот и овошјето, понудата богата и примамлива

Гостиварпред 3 месеци

Весели, разиграни дечиња на приредбата „Збогум градинке“ во Гостивар

Спортпред 3 месеци

Леуново достоен домаќин на првата теренска трка со пречки: Адреналин, забава, невреме, натпреварувачки дух!

Спортпред 3 месеци

МЗТ Скопје без проблеми во празната Младост против Гостивар 72-85

Спортпред 3 месеци

Пелистер славеше во празна сала со само „пет на пет“ против КК Гостивар

Вестипред 3 месеци

Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

Спортпред 3 месеци

КК Гостивар го „стопи“ и Еуроникел 78-70

Гостиварпред 3 месеци

Концерт на гимназијата во Гостивар за успех на матурантите и добредојде на полуматурантите

Гостиварпред 4 месеци

Велигден 2022 во Гостивар: Сплотени со радост во срцата, Христос Воскресе-Навистина Воскресе!

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Lajme

Benzina me çmim të ri të shtrenjtuar, te dizelli nuk ka ndryshim

Објавено

на

Komisioni rregullator për energjetikë dhe solli vendim me të cilën çmimet me pakicë të derivateve të naftës në përputhje me Metodologjinë për formimin e çmimeve, zmadhohen mesatarisht për 0,74%.

Benzina EUROSUPER BS-95 dhe EUROSUPER BS-98 si dhe Vaji ekstra i lehtë për amvisëri shtrenjtohen për gjysëm denari për litër. Çmimi me pakicë i EUROSUPER BS-95 nga sot është 71,5 den/l, të EUROSUPER BS-98 është 73,5 den/l, derisa çmimi me pakicë i Vajit ekstra të lehtë për amvisëri, është 63 den/l. EURODIZEL shitet me çmimin e njëjtë, gjegjësisht 63den/l.

Çmimi me pakicë i Mazutit M-1 HC rritet për 0,567 den/kg dhe është 37,719den/kg.

Популарно изминативе 100 дена