fbpx
Поврзи се со нас

Спорт Гостивар

Бесир Рамадани осмо засилување за ФК Гостивар

Младинскиот репрезентативец Бесир Рамадани е осмото засилување за ФК Гостивар во зимскиот преоден рок.

Рамадани доаѓа од екипата на Шкупи, има 21 година е важи за еден од најталентираните млади дефанзивци во земјава. Не случајно Рамадани е ангажиран во гостиварскиот клуб, неговите квалитети  добро му се познати на тренерот на ФК Гостивар, Бирол Тобчиу кој му беше тренер во екипата на Генч Калемлер.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Кој ќе ја состави новата Влада?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!