Поврзи се со нас

Гостивар

Беснееле пожари на повеќе места во гостиварско

Објавено

на

  • Shqip

Вчера (23 јуни) и денеска (24 јуни) во периодот од 8  до 3 часот и 30 минути, во СВР Тетово пријавено е дека настанале пожари во гостиварските села Зубовце, Врањовце и покрај локалниот пат Врапчиште-Пожаране. Пожари биле регистрирани и во тетовските села Боговиње и Челопек. Опожарени биле бараки, депонија со отпадоци, шума  и стари објекти (плевни) во Зубовце, Челопек и Врањовце.

„Сите пожари се целосно изгаснати, нема повредени лица и причинета е само материјална штета. Извршени се или во текот на денот ќе се вршат увиди.“, соопшти СВР.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Анкета

Дали ги поддржувате предлог мерките за вработените во јавните институции (сертификат за вакцина, ковид-тест или потврда за прележаност)?

Advertisement
Advertisement
Спортпред 16 минути

Во супер возбудлив натпревар КК Гостивар загуби од Академија ФМП

Гостиварпред 1 час

Пријавени физички напади во Леуново и Долна Бањица

Македонијапред 6 часа

Ковид извештај на МЗ за последни 24 часа

Гостиварпред 7 часа

Собир во чест на мавровецот г.г. Доситеј II – возобновената камбана на црквата Св.Никола Летен биеше за јубилејот

Спортпред 9 часа

КК Гостивар ја пречекува екипата на Академија ФМП (19 часот)

Вестипред 10 часа

Спречен обид за атентат врз Ердоган, јавуваат турски медиуми

Гостиварпред 12 часа

Акција во Гостивар и Тетово-Возеле пијани, ќе платат „дебели“ казни и остануваат без дозвола

Занимливостипред 12 часа

Што стилот на облекување кажува за човекот?

Македонијапред 1 ден

Алтернатива одлучи, ќе биде дел од Владата и парламентарното мнозинство

Гостиварпред 1 ден

Гостиварец го нападнал својот татко, зачести семејното насилство во Гостивар

Македонијапред 1 ден

Истражување за ефикасноста на антиковид вакцините во Македонија

Гостиварпред 1 ден

Нови 342 случаи на корона во земјава од 2.349 тестирања, во Гостивар 2

Гостиварпред 1 ден

Види ја личноста, не попреченоста! Гостивар во чест на Светскиот ден на лицата со посебни потреби

Што, како, каде?!пред 2 недели

-20% попуст на целиот асортиман на FLAIR во Гостивар и Тетово

Гостиварпред 1 недела

Ромското знаме да биде во официјална употреба во Гостивар, иницијатива на ДСР

Гостиварпред 2 недели

Пронајден починат маж во неговиот дом во Гостивар, имал повреди на главата

Вестипред 2 недели

Страотно-Загинаа 46 македонски државјани во автобуска несреќа во Бугарија

Гостиварпред 2 недели

Обвинителот пукал во воздух за да се спаси, ЈО со детали за случајот во гостиварско Чегране

Гостиварпред 2 недели

Државата да ни обезбеди домови, бараат семејствата од изгорените бараки во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Изгореа бараките спроти техничкото училиште во Гостивар

Гостиварпред 3 дена

„Сончогледи и сонца за невидлива попреченост“ во Гостивар во сабота на градскиот плоштад

Гостиварпред 2 недели

Излезе од печат тријазичната збирка „Млади поетски пера-Стиховите градат мостови“

Гостиварпред 1 недела

Гостијарци за незаборав – Нова книга на професорот Милош Смиљаноски

Гостиварпред 1 недела

Намик Дурмиши избран за заменик градоначалник на Гостивар

Вестипред 2 недели

Автобусот е на „Беса транс“, во него се превезувале лица кои се враќале од екскурзија

Гостиварпред 2 дена

Искршени и оштетени надгробни плочи на старите православни гробишта во Гостивар

Локални избори 2021пред 2 месеци

Униите на жени на ВМРО-ДПМНЕ и АА во Гостивар заедно на марш „Напред розово!“

Спортпред 3 месеци

КК Гостивар започна со подготовките за новата сезона

Спортпред 6 месеци

ФОТО ВЕСТ: Македонија тргна за Букурешт на EURO 2020

Гостиварпред 6 месеци

Етно вешта жена во гостиварско Зубовце – старински специјалитети, чист воздух и дружење

Гостиварпред 6 месеци

Повторно протест во Гостивар: Хартиените учебници да останат основно средство за учење!

Гостиварпред 7 месеци

Протест во Гостивар: „Нема да дозволиме експерименти врз нашите деца“

Гостиварпред 7 месеци

Паркот во Гостивар ќе добие нов лик и социјално инклузивен дел (фото)

Гостиварпред 10 месеци

На поларно време и снег Гостивар маршираше во чест на жртвите во автобуската несреќа

Гостиварпред 11 месеци

Како се прославуваше Водици во Гостивар од 2016 до 2020 година (галерија)

Спортпред 1 година

На Градскиот стадион во Гостивар: ФК Гостивар – ФК Вардар Форино 1:0 (фото)

Спортпред 1 година

На Градскиот стадион во Гостивар: Вардар Форино – Вардар Скопје (8:9)

Гостиварпред 1 година

ПРОТЕСТ – Русино е смрт! Белите дробови ни се црни! Сакаме цвеќе, не сакаме депонија!

Спортпред 1 година

Кошаркарскиот клуб Гостивар започна со подготовките за сезоната 2020/2021

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!